Veterinární klinika Zbirow
... komplexní péče pro psy a kočky
Kontakt
Mobil: 602 432 180
Tel. / Fax: 371 794 475
E-mail: info@veterinavozak.com

O nás

Naše pracoviště bylo založeno již v roce 1957 jako veterinární nemocnice s hospitalizací především pro velká hospodářská zvířata, koně a skot. Bylo založeno jako referenční pracoviště, tehdy ještě centrálně řízené z krajské veterinární zprávy.

V období let 1957-1989 se vystřídalo zde na tomto pracovišti mnoho erudovaných kolegů s různou specializací na danou problematiku a druhy zvířat.

V roce 1965 zde nastoupil MVDr. Vozák Václav st., který v témže roce absolvoval VFU v Brně. V období 1965-1989 se zabýval především chirugií, ortopedíí a spec. interní problematikou velkých zvířat. Mnoho zkušeností tým lékařů pod jeho vedením získával skutečně v reálné situaci přímo u operačního stolu a v ambulanci. Ačkoliv základy školské diagnostiky byly položeny, ve skutečnosti byla situace velmi odlišná a mnohem náročnější. Vzhledem k tehdejší době nebyly skoro žádné možnosti srovnání, konzultace či diskuze, jelikož zkušenosti s touto problematikou byly ještě na úplném počátku. Přibližně 60% klientely tvořila velká zvířata a zbytek zvířata maĺá, především psi a okrajově kočky. Během tohoto období bylo provedeno více než 12000 chirurgických výkonů z dostupné evidence lékařů, což reprezentovalo cca 500 za rok.

V roce 1989 byl ukončen provoz veterinární nemocnice, veterinární lékaři byli propuštěni ze státních služeb do soukromého sektoru.

Z bývalé veterinární nemocnice byla vybudována jatka a z bývalých garáží byla započata v roce 1990 stavba veterinární ordinace. Ta byla ukončena v roce 1991 a tím byla započata novodobá éra veterinární činnosti na zbirožsku.

Původní plán byla skutečně jen ordinace s čekárnou pro základní ambulantní výkony. Ale doba s sebou nesla velký rozmach klientů, postupné vylepšování ekonomické situace obyvatelstva a došlo k rapidnímu nárůstu počtu pacientů a zároveň i požadavky na odbornost veterinární péče v oblasti vědy, techniky, přístrojového vybavení apod.

V roce 1999 ukončil studium na VFU MVDr. Václav Vozák ml. a ještě tentýž rok nastoupil jako ošetřující veterinární lékař.

Ambulance byla postupně několikráte za provozu rekonstruována až do dnešní podoby, na veterinární kliniku s plánem na kompletní veterinární péči pouze pro malá zvířata, psy a kočky. Byl zprovozněn samostatný operační chirurgický aseptický sál s následnou hospitalizací.

Dále bylo upraveno rentgenové pracoviště do samostatné jednotky se stacionárním rtg, vybavené novým sono echografem atd.

Po domluvě s některými praktickými lékaři z oblasti veterinární mediciny velkých hospodářských zviřat, funguje naše pracoviště jako referenční(pomocné,zastupující) pro okres Beroun, Rakovník, Rokycany, Kladno a Praha -Západ

V současné době naše klinika nabízí komplexní služby zahrnující prevenci, diagnostiku a terapii. Naším cílem je maximálně uspokojit klienta a to především individuálním přístupem k němu. Dlouhé čekací doby na zákroky a ambulantní ošetření v přeplněné čekárně u nás rozhodně nezažijete. Z technických důvodů toto řešíme objednáváním pacientů na stanovenou hodinu, výjimkou jsou úrazy a akutní operativní zákroky, torze případně porody. Zaměřujeme se na kvalitu a hygienu odvedené práce nezávisle na čase který strávíme s pacientem.

Klinika je schválena KV Lékařů k vydávání europasů a čipováním zvířat jednotným mezinárodním systémem ISO.

Specializované certifikace - veterinární lekařství